Kolagen morski na blizny potrądzikowe jak działa i czy warto go stosować?

Potrądzikowe blizny to problem nie tylko nastolatków. Zdarza się tak,że młodzieńcze lata mamy już za sobą,a brzydkie znamiona potrądzikowe wcale nie zniknęły.

Leczenie trądziku dawniej opierało się głownie na głębokich peelingach, dermabrazji bądź zabiegach światłem IPL. Pomimo dużego starania i wkładu materialnego bardzo często efekt był mało spektakularny, a zabiegi wymagał wielu powtórzeń. Niwelowanie blizn będących pozostałościami po dawnym trądziku nie jest łatwe. Wiele firm kosmetycznych za wszelką cenę stara się pokazać nam, że wystarczy tylko dobry krem, aby uzyskać spektakularne efekty. Jednak nie jest to tak proste.

Kolagen morski na blizny potrądzikowe

Jak powstają blizny?

Blizna jest to swoista reakcja organizmu na uszkodzenia powstające wewnątrz skóry. bardzo często powstają na skutek oparzenia, szczepień, reakcji organizmu na rożne uszkodzenia pojawiające się na skórze, a także przy stanach zapalnych, które rozwijają się na skórze, kiedy towarzyszy nam trądzik. Jedni nie mają tendencji do tego typu zmian, inni z kolei tak. Tworzeniu się znamion sprzyja także wysikanie i drapanie krost. Niesamowicie istotne jest więc nie dotykanie rękami twarzy, by leczenie przebiegało efektownie. Następną i już ostatnia kwestią jest fakt, że z wiekiem dawne blizny mają tendencję do pogłębiania się, gdyż skóra traci kolagen. W tym czasie też tworzą się pierwsze zmarszczki, które zdecydowanie bardziej uwidaczniają niedoskonałości i bruzdy powstałe na skórze. Niwelowanie blizn jest niebywale złożonym procesem. Najlepiej rzecz Jana sprawdza się zasada „zapobiegaj, zamiast leczyć” , ale co w chwili kiedy jest już za późno i blizny pojawiły się na naszej twarzy?

Domowe sposoby na blizny

Białka jaj

Białka wykazują silne lecznicze właściwości,zmniejszają widoczność blizn. Białka jaj pełne są aminokwasów i białek, które w efektowny sposób mogą domknąć pory, aby zapobiec powstawaniu nowych znamion. W misce ubić 3 białka jaj, nakładać delikatnie palcami na skórę.Poczekać do momentu wyschnięcia, kolejno zmyć wodą. Zabieg można powtórzyć 2-3 razy w tygodniu.

Soda oczyszczona

Sodę można stosować do delikatnego złuszczania wierzchnich warstw martwych komórek skóry. Oczyszczona sod jest gruba jednak jej drobne cząsteczki nie są w stanie uszkodzić skóry. Trzeba zmieszać małą ilość sody z wodą i doprowadzić do powstania paty. Wmasować delikatnie w skóręnastępnie powstałą maskę pozostawić na około minutę. Spłukać letnią wodą. Trzeba również pamiętać, aby po wykonaniu zabiegu nawilżyć twarz.

Sok z aloesu

Wykazuje silne właściwości łagodzące stany zapalne a także regeneruje uszkodzone tkanki. Wykorzystanie aloesu wyrównuje bruzdy, minimalizuje obrzęk a dodatkowo redukuje blizny potrądzikowe. Aloes przez wielu uważany jest za prawdziwy cud natury. Chore miejsce posmarować sokiem aloesowym.

Jak leczyć blizny potrądzikowe?

Blizny najprościej usunąć, kiedy są świeże. W myśl zasady im szybciej tym lepiej. Najsilniejszą zdolność regeneracji ma oczywiście młoda cera, co nie zmienia faktu, że również po czasie można zdziałać wiele dobrego. Jednak nie przy pomocy kremów czy peelingów. W tym przypadku wymagane są silniejsze metody. Możemy zdecydować się na złuszczanie chemiczne bądź mikrodermobrazje (polecane wśród młodych osób). Należy pamiętać, że zabiegi powtórzyć musimy kilkukrotnie i dopiero po kilku miesiącach możemy zauważyć pierwsze efekty. U osób po 30 roku życia zabieg wykonuje się przy użyciu mocnych kwasów np.: kwasu trichlorooctowego. Niestety jest to poważny zabieg wykonywany w znieczuleniu. Następnie trzeba uwzględnić kilka tygodni rekonwalescencji. Na blizny potrądzikowe wskazane są zabiegi laserowe, bądź przy użyciu lasera frakcyjnego albo fal radiowych. Jednak czy poddawanie się często bolesnym zabiegom jest koniecznością ?

Kolagen morski na blizny potrądzikowe

Kolagen morski na blizny potrądzikowe

Większa grupa dzisiejszego społeczeństwa kojarzy kolagen głównie z preparatami kosmetycznymi i właściwościami przeciw przeciwzmarszczkowymi. Nie każdy ponadto wie co to jest kolagen, jakie ma właściwości i w jakich przypadkach zaleca się kurację z jego zastosowaniem.Kolagen stanowi skład białka o charakterze włóknistym i samoczynnie wytwarzany jest przez ludzki, zwierzęcy a nawet roślinny organizm. Ze względu na swoje właściwości odpowiedzialny jest głównie za jędrność i sprężystość nie jedynie skóry ale niemalże wszystkich tkanek.

W największej ilości występuje w skórze, tętnicach, ścięgnach, kościach, więzadłach, chrząstkach oraz sercu czy mózgu. Z upływem czasu w wieku około dwudziestu pięciu lat organizm ludzki zatraca możliwość wytwarzania kolagenu i zaczynają pojawiać się jego braki. Ubytki kolagenu nie tylko zmniejszają elastyczność skóry i powodują pojawianie się pierwszych zmarszczek. Kolagen morski świetnie działa na trądzik, bez względu na rodzaj cery. Nie ważne, czy Twoja cera jest tłusta, czy też skrajnie sucha. Dodatkowo kolagen nie wywołuje uczuleń, ponieważ zawiera wyłącznie naturalne składniki. Można stosować go bez obaw, że źle wpłynie na twój organizm.

PremiumCollagen5000 Najlepszy kolagen morski

naturalny kolagen morski

PremiumCollagen5000 to suplement diety który polecają internauci. Przeznaczony dla osób, które chcą w jak najlepszy sposób zadbać o stan swojej skóry, włosów jak również paznokci. W składzie tego suplementu znajdziesz najwyższej jakości kolagen, pozyskiwany z ryb morskich oraz witaminę C. Skutecznie redukuje blizny będące pozostałościami po przebytym trądziku.

 

Kolagen morski na blizny potrądzikowe >> ZOBACZ

Leave a Reply