Kolagen morski w proszku – Sposób na piękne włosy!

kolagen morski w proszku

Już od dawna świetnie sprawdza się kolagen w kosmetyce jako bardzo skuteczny preparat na poprawę kondycji i skóry, jej uelastycznienie, zmniejszenie zmarszczek powstających się razem z upływem wieku oraz zmarszczek mimicznych.

Kosmetyki kolagenowe podbijają światowe rynki i okrzyknięte zostały zarówno przez specjalistów jak również osoby, które je stosują jako jedne z najlepszych na dzisiejszym rynku. Pomimo tak olbrzymiej popularności nie każdy wie, że w ofercie sprzedaży polecany jest równie skuteczny w działaniu kolagen na włosy.

Dlaczego warto stosować kolagen na włosy?

Kolagen stanowiący podstawowy składnik białka włóknistego występuje prawie we wszystkich tkankach naszego organizmu. Najczęściej spotkać go można w tkance skórnej, tętnicach, ścięgnach, kościach, więzadłach, chrząstkach jak również w sercu ,mózgu a nawet włosach. Organizm do ukończeniu dwudziestego piątego roku życia posiada samoistną zdolność jego wytwarzania. Wraz z upływem czasu zaczynają pojawiać się ubytki kolagenu co w efekcie zmierza między innymi do nieprawidłowości w funkcjonowaniu organizmu jak również pogorszeniu się kondycji tkanki skórnej, włosów oraz paznokci. Uzupełnienie ubytków preparatami o zawartości aktywnego białka kolegenowego zapewnia nie wyłącznie poprawę ale nawet przyhamowanie nieuniknionych procesów starzenia się.

kolagen morski w proszku

Kosmetyki posiadają w swoim składzie kolagen roślinnego lub zwierzęcego pochodzenia. Największe rezultaty przynosi naturalny kolagen z ryb morskich. Jego struktura jak również właściwości najbardziej zbliżone są do naszego kolagenu, w związku z czym nie tylko bezproblemowo jest wchłaniany przez organizm ale co bardzo istotne prawie w całości jest przyswojony uzupełniając w ten sposób braki. Preparaty z zawartością kolagenu przede wszystkim zalecane są do stosowania w celu zahamowania nadmiernego wypadania włosów. Zawarty w nich kolagen nie tylko uzupełnia ubytki w strukturze cebulek włosowych ale także ma wpływ na utrzymanie włosa w zagłębieniu mieszkowym. Kolagen do włosów bardzo dobrze sprawdza się nawet w przypadku dolegliwości związanej z łysieniem plackowatym a kuracja z jego wykorzystaniem odnosi oczekiwaną skuteczność potwierdzoną wielokrotnie przeprowadzonymi badaniami laboratoryjnymi i klinicznymi.

ZOBACZ RÓWNIEŻ : PremiumCollagen5000 opinie – Poznaj opinie większości!

Kolagen na włosy występują podobnie jak kosmetyki do ciała w wielu postaciach. Pośród nich najbardziej popularna jest maska z kolagenem. Zaleca się jej nakładanie na włosy raz na tydzień. A trwająca kuracja już po miesiącu stosowania przynosi pierwsze rezultaty. Maskę z białkiem kolagenowym nakłada się na czyste, mokre włosy i pozostawia na nich na około trzydzieści minut. Dla nasilenia skuteczności działania warto włosy zawinąć ręcznikiem. Po upływie zalecanego czasu maskę można spłukać lub pozostawić na włosach do następnego mycia. Kuracja włosów z preparatem z aktywnym kolagenem pozyskiwanym z białka rybiego nie tylko regeneruje i wzmacnia strukturę włosów ale znacznie spowalnia ich siwienie. Dodatkowo dzięki właściwościom kolagen może zahamować nadczynność gruczołów łojowych zwalczając w ten sposób uporczywy łupież.

Kolagen- czy odpowiednio go stosuje?

Kolagen to rodzaj białka o budowie włóknistej, którego duża zawartość w tkance skórnej decyduje o jędrności i elastyczności. W związku z tym, że wraz z upływem czasu ludzki organizm zatraca zdolność samoistnej produkcji kolagenu w tkankach aby poprawić kondycję skóry i przyhamować jej proces starzenia się fachowcy w zakresie kosmetyki zalecają stosowanie preparatów zawierających kolagen. Kolagen pozyskiwany jest z białka pochodzenie zwierzęcego i roślinnego. Spektakularne efekty zapewnia kuracja z zastosowaniem kolagenu z białka rybiego, który swoją strukturą jak również właściwościami jest najbardziej podobny do ludzkiego. Aktywny kolagen na zmarszczki występuje w różnych postaciach i w zależności od rodzaju preparatu uzależniony jest sposób jego stosowania. Dostępne w sprzedaży preparaty z kolagenem aktywnym mogą miec postać tabletek,żeli,balsamów.

Największa popularnością cieszy się kolagen morski w proszku. Kolagen morski w proszku bezpośrednio wchłaniana się przez organizm  w przewodzie pokarmowym. W zaledwie dwanaście godzin od zażycia uzupełnia braki w skórze. Zanim rozpoczniemy kurację warto wcześniej dobrze sprawdzić jak stosować kolagen na twarz, żeby osiągnąć oczekiwane efekty. Aby kuracja przy użyciu preparatu kolagenowego w postaci kremu lub żelu odniosła najlepsze efekty powinna być odpowiednio stosowana. Ich wytwórcy zazwyczaj zalecają nakładanie kremów kolagenowych na dokładnie oczyszczoną zarówno z makijażu jak również wszelkiego rodzaju zanieczyszczeń skórę twarzy. Po odpowiednim przygotowaniu skóry nakłada się cienką warstwę preparatu wklepując go delikatnie palcami w kierunku zgodnym z układem mięśni. Kolagen morski w proszku.

kolagen morski w proszku

W przeciągu średnio siedmiu minut krem powinien całkowicie się wchłonąć. Jeżeli na naskórku pozostaje widoczna a nawet wyczuwalna jego warstwa oznacza, że należy zmniejszyć ilość aplikowanego preparatu. Dopiero po całkowitym wchłonięciu się kremu czy żelu w strukturę skóry w celu uniknięcia towarzyszącemu kuracji ściągnięcia naskórka należy zastosować swój codzienny dobrze dopasowany do rodzaju skóry krem. Preparat kolagenowy stosuje się najczęściej raz w ciągu doby. Można go stosować na noc bądź na dzień. Warto w trakcie kuracji przynajmniej raz w tygodniu zastosować peeling, w celu usunięcia z wierzchniej warstwy skóry obumarłe tkanki i wzmóc w ten sposób wchłanianie się białka kolagenowego.

Kolagen morski w proszku >> ZOBACZ

1 thought on “Kolagen morski w proszku – Sposób na piękne włosy!”

Leave a Reply