Gryzonie to szkodniki, z którymi ludzie walczą już od wielu lat. Ich pojawienie się w domu, mieszkaniu, firmie zazwyczaj wiąże się z dużym zamieszaniem, a nierzadko strachem i atakiem fobii. Dla niektórych osób jedynym ratunkiem jest odszczurzanie, zwane deratyzacją. Cały proces polega na pozbyciu się gryzoni poprzez zastosowanie środków chemicznych, fizycznych oraz biologicznych. Nieproszeni goście są szczególnie niebezpieczni, ze względu na to, iż mogą przenosić choroby takie jak Dżuma, Salmonella, Toksoplazmoza i wiele innych. Zarazki to nie jedyny problem związany z obecnością gryzoni, zazwyczaj dochodzi bowiem do skażenie magazynowanych produktów i żywności odchodami lub ich zniszczenia, ponadto może dojść do uszkodzenia konstrukcji budynku oraz znajdujących się w nim instalacji elektrycznych oraz wodno-kanalizacyjnych.

Kiedy należy przeprowadzić deratyzację?

Gryzonie maja dużą przewagę nad człowiekiem, potrafią one bowiem doskonale odnaleźć się w każdych warunkach środowiskowych, a ponadto cechują się bardzo wysoką rozrodczością. Osobniki posiadają aż pięć zmysłów, a najbardziej cenny jest dla nich dotyk, który umożliwia im przemieszczanie się w ciemności. Gryzonie możemy zauważyć głównie po zmroku, gdyż wtedy wychodzą w poszukiwaniu pożywienia, jeżeli zauważymy je w ciągu dnia, to oznacza to, że w naszym budynku jest ich bardzo dużo i muszą zdobywać żywność również w ciągu dnia. Powinien to być dla nas sygnał alarmowy, iż konieczna jest deratyzacja Wrocław jest miastem, które ze względu na obecność starych, poniemieckich kamienic nieraz borykało się już z problemem gryzoni i za każdym razem zachodziła konieczność skorzystanie z usług specjalistycznych firm zajmujących się odszczurzaniem.

Jakie szkody wyrządzają gryzonie?

Często dochodzi do sytuacji, gdy zanim złapiemy gryzonia na gorącym uczynku, to możemy znaleźć ślady jego obecności oraz działań. Najbardziej charakterystycznym z nich są plamy, które stanowią mieszankę tłuszczu, brudu oraz moczu. O obecności gryzoni będą również świadczyć wszelkie zniszczenia drewna oraz przechowywanych towarów. Osobniki poszukują często materiału do budowy gniazd, a w tym celu rozdrabniają papiery oraz kartony.
Odchody gryzoni są dla firmy dokonującej deratyzacji doskonałym materiałem do określenia z jakim gatunkiem ma do czynienia. Analizie podlega przede wszystkim ich kształt oraz rozmiar. Odchody szczurze mają bowiem długość od dziesięciu do dwunastu milimetrów oraz szerokość pięć milimetrów. W przypadku myszy wartości te wynoszą odpowiednio cztery milimetry i jeden milimetr. Miękkie oraz błyszczące odchody świadczą o obecności żywych gryzoni, natomiast duże i małe będą oznaczały, iż doszło do rozmnożenia populacji i występują również młode osobniki, wówczas możemy się spodziewać szybkiego rozszerzenia się zniszczeń oraz ilości odchodów.

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj