Kobiety wybierające naturalny sposób karmienia borykają się w wieloma trudnościami związanymi z tym procesem. Mowa tu przede wszystkim o trudnościach wynikających z fizjologii, ale nie tylko. Karmienie piersią to o wiele większy problem logistyczny niż mogłoby się wydawać na pierwszy rzut oka. Każde wyjście z domu z dzieckiem musi być dokładnie zaplanowane, a karmienie w plenerze wymaga pewnych przygotowań. Z pomocą przychodzi wtedy odzież, zaprojektowana specjalnie na tę okoliczność. W jaki sposób ułatwia ona życie?

Wygoda kobiety na pierwszym miejscu

Bluzki dla karmiących matek to przede wszystkim wygoda w codziennym życiu z niemowlęciem. Większość zwykłych bluzek i sukienek nie zapewnia możliwości nakarmienia dziecka w wygodny sposób, wymaga bowiem częściowego rozebrania się, co nie jest ani wygodne, ani komfortowe. Ubrania dla mam karmiących piersią posiadają zakamuflowane otwory, czy też rozcięcia, które umożliwiają dostęp dziecka do piersi bez konieczności odsłanianie ciała. Nie mniej istotną kwestią od wygody jest również możliwość dyskretnego i komfortowego nakarmienia dziecka. Większość kobiet nie czuje się dobrze, eksponując publicznie fragmenty nagiego ciała. Ubrania dla mam karmiących piersią ułatwiają mamom karmienie, ale też podwyższają ich komfort psychiczny.

Coś więcej niż ubrania

Ze względu na to, że karmienie piersią jest najkorzystniejszą metodą karmienia niemowląt, każda możliwość ułatwienia kobietom jego kontynuowania, jest na wagę złota. Możliwość wyboru dedykowanej odzieży dla nich idealnie wpasowuje się ideę promowania naturalnego karmienia piersią. Ubrania te to również ukłon w stronę trudów życia matek, które również są ich udziałem.  Co ciekawe nawet tak banalna rzecz, jak elegancka sukienka dla mamy karmiącej, jest w stanie poprawić samopoczucie kobiety. Odpowiednia odzież sprawia, że czują się ona atrakcyjniejsze, modna i zadbana, wpływając na jej poczucie własnej wartości jako kobiety.

Click to rate this post!
[Total: 1 Average: 5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj