Dla każdej z nich włosy są ważnym atrybutem kobiecości. Dbamy o nie, pielęgnujemy i odżywiamy najlepiej jak potrafimy. Staramy się dopasować pielęgnację do potrzeb naszych włosów. To naturalne, że zależy nam na tym, aby zdrowo rosły, miały piękny blask i nie rozdwajały się.

Zadbana fryzura każdej kobiety

Czasem szukamy kosmetyków, które przyniosą bardzo dobre rezultaty. Nasze włosy bywają w kiepskim stanie, dlatego warto zapewnić im to, co najlepsze. Zwłaszcza po lecie mogą być bardzo wysuszone i wymagać podcięcia. Bardzo ważne jest to, aby nie zapuszczać włosów za wszelką cenę tylko dlatego, że podobają nam się długie kosmyki. Lepiej zrobimy jeśli zadbamy o krótką fryzurę, ale pozostanie ona zdrowa. Rozdwojone i suche włosy wcale nie dodają nam uroku nawet jeśli są długie. Warto zastanowić się, jakie kosmetyki najlepiej sprawdzają się w naszym przypadku. Niektóre panie uważają, że mycie włosów warto ograniczyć do dwóch razy w tygodniu oczywiście jeśli jest to możliwe. Niektóre panie mogą myć włosy nawet raz w tygodniu i nie borykają się z przetłuszczaniem, a ich fryzura wygląda na zadbaną. To ważne, aby używać takich szamponów i odżywek, które są dobre dla naszych włosów. Szczególnie loki to włosy, które są z natury suche, dlatego nie będą się one zbyt intensywnie przetłuszczać, ale wymagają odpowiedniego nawilżenia i natłuszczenia. Przyda się zwykła oliwa z oliwek, dzięki której można robić regularne olejowanie.

Zdrowe i zadbane włosy dzięki nawilżeniu

Kosmetyki jakich używamy do włosów są bardzo ważne. Dobre preparaty nie muszą być bardzo drogie. Możemy używać ziołowych szamponów oraz odżywek bez silikonów, które również mają dobre działanie, a właściwie lepsze, ponieważ kosmetyki z silikonem i szkodliwymi detergentami tylko wywołują wrażenie, że włos jest zdrowy, a tak naprawdę jego struktura jest osłabiona. Rozdwojone końce to wskazówka, że włosy nadają się do ścięcia – nic już ich nie uratuje. Bardzo ważne jest odpowiednie natłuszczanie. Jeśli jednak mamy włosy proste, które dość często się przetłuszczają, możemy mieć obawy przed ich dodatkowym natłuszczaniem. Zawsze dobrym rozwiązaniem jest picie dużych ilości wody, aby nasze organizmy były nawodnione. Wtedy możemy funkcjonować prawidłowo. Niektóre włosy faktycznie nie potrzebują dodatkowej stymulacji tłuszczem, ale trzeba zabezpieczać je przed wysuszeniem i to jest wystarczające. A myć włosy należy tak często jak jest to konieczne, niektóre kobiety robią to codziennie, ponieważ jest to dla nich komfortowe.

Click to rate this post!
[Total: 1 Average: 5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj