Powszechny dostęp do bieżącej wody rozwiązał wiele problemów wśród społeczeństwa. Trudno wyobrazić sobie dzisiaj życie bez dostępu do bieżącej wody, chociaż przecież taka sytuacja ma czasami miejsce, nawet w naszym kraju – wtedy ludzie muszą sobie radzić inaczej i znaleźć satysfakcjonujące rozwiązania. Czy w łazience lepiej mieć kabinę prysznicową czy wannę?

Argumenty zwolenników kabiny prysznicowej

Zwolennicy ochrony środowiska zdecydowanie preferują korzystanie z prysznica zamiast użytkowania wanny. Powód jest oczywisty – zużycie wody. Według badań – i trudno tym badaniem zaprzeczyć – ludzie, którzy kąpią się w wannie, zużywają o wiele więcej wody niż podczas brania prysznica. Kabina prysznicowa ma zatem przyczynić się do ochrony środowiska naturalnego poprzez zmniejszenie zużycia wody. Może się wydawać, że jeżeli chodzi o wpływ pojedynczego człowieka na globalne zużycie wody, to nic nie da się zrobić. Warto jednak wyobrazić sobie, że już gdyby mieszkańcy jednego osiedla zamiast kąpieli w wannie wybierali prysznic, ile litrów wody mniej zużyliby w ciągu miesiąca, kwartału czy roku. Ta liczba robi wrażenie.

Zwykły prysznic? Już nie!

Prysznic nie musi polegać na polewaniu się wodą. Dzisiaj na rynku jest wiele rozwiązań, które na pewno spowodują, że wzięcie prysznica po trudnym, męczącym dniu, będzie prawdziwą przyjemnością. Kabina prysznicowa z hydromasażem i sauną – brzmi pięknie? Warto wyobrazić sobie ten relaks i odprężenie po skorzystaniu z takiej atrakcji. I wcale nie musi to być drogie – castorama kabina prysznicowa z hydromasażem promocja to propozycja na każdą kieszeń! A dla osób, które nie mogą zrezygnować z wanny – idealnym pomysłem będzie wanna narożna z kabiną prysznicową. To takie 2w1 – dla osób, które jednoznacznie nie potrafią określić swoich oczekiwań i przecież nie ma w tym nic złego!

Gdy sprawność szwankuje

Starość i niepełnosprawność nie może zwalniać z troski o higienę. Dziś na całe szczęście na rynku spotyka się wiele udogodnień dla osób niepełnosprawnych i starszych, schorowanych, które mają ułatwić dbanie o higienę. Jest to także sposób na zachowanie godności dla tych ludzi. Nic bardziej nie upokarza niż brak możliwości zadbania o podstawową higienę. Kabina prysznicowa z brodzikiem dla niepełnosprawnych oraz kabina prysznicowa dla osoby starszej zawierają mnóstwo udogodnień, które uczynią prysznic przyjemniejszym dla samej chorej osoby, a także dla opiekuna, mocno obciążonego fizycznie i psychicznie. Opieka nad chorą osobą to bowiem ogromnie ciężka praca.

Źródło: https://tanialazienka.com/kabiny.html

Click to rate this post!
[Total: 1 Average: 5]

1 KOMENTARZ

  1. Na szczęście metraż mojej łazienki pozwolił mi zarówno na montaż wanny, jak i prysznica, więc problem sam się rozwiązał. Ale jeśli miałabym wybierać, to jestem zdecydowanie team prysznic, choć lubię od czasu do czasu poleżeć w wannie 🙂

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj