Kupując pędzle do makijażu zwracamy uwagę na markę, rodzaj włosia, długość samego pędzla. Sugerujemy się opiniami w Internecie, rekomendacjami koleżanek. Jednak po zakupie, trzeba o te pędzle zadbać. Dlaczego? W trosce o zdrowie!

Higiena to podstawa

Higiena to podstawaOdpowiednia higiena w przypadku pędzli do makijażu ma kolosalne znaczenie dla zdrowia naszej cery. Na higienę musimy także zwracać uwagę korzystając z usług makijażystki. Ta osoba, z racji swojego wykształcenia i doświadczenia, powinna wiedzieć wszystko o znaczeniu higieny dla bezpieczeństwa klientów. W praktyce jednak bywa różnie, dlatego klient powinien wziąć sprawy higieny w swoje ręce i zawsze sprawdzać ten aspekt. Nie ma nic złego w zapytaniu osoby, która będzie wykonywała nasz makijaż, o kwestię dezynfekcji pędzli po każdym kliencie. Również kosmetyki powinny być sterylne. Dla każdego klienta powinna być przygotowana jednorazowa szczoteczka do tuszu, dla każdego klienta powinna być przygotowana jednorazowa szpatułka na szminkę. Podkład makijażystka może rozsmarowywać swoimi dłońmi, oczywiście dopiero po dezynfekcji.

Higiena w praktyce

Porady kosmetyczne muszą dotyczyć nie tylko kwestii takich jak dobór odpowiedniego podkładu, ale także higiena jego aplikacji. Jak dbać o swoją cerę? Właśnie poprzez troskę o higienę. Kremy i podkłady aplikujemy zawsze czystymi dłońmi, po ich umyciu. Absolutnie nie wkładajmy brudnych palców do oka, bo to może skończyć się poważaną infekcją. Tak samo nie używajmy tych samych szminek, którymi ktoś już malował usta. Możemy zarazić się wieloma chorobami, z opryszczką na czele. Kosmetyki powinny być fabrycznie zamknięte, kiedy trafiają pierwszy raz w ręce klienta. Niestety, rzadko tak bywa. Tutaj firmy kosmetyczne mają do odrobienia potężną lekcję. Aż przykro patrzy się na kobiety, które w drogeriach malują się testerami, które wcześniej zostały użyte przez kilka tysięcy innych kobiet. Oczywiście testery służą do testowania i można wypróbować podkład na dłoni czy zobaczyć szczoteczkę maskary. Jednak wykonywanie makijażu tymi produktami to droga do samozagłady.

Click to rate this post!
[Total: 1 Average: 5]

1 KOMENTARZ

  1. Właśnie po tym można poznać dobrą kosmetyczkę! Sterylne rzeczy to podstawa, wyciągnięte z opakowania przy kliencie! Nie dajcie się kobietki sobą zajmować w innym wypadku! Szkoda zdrowia…

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj