Wszyscy marzymy o pieniądzach, o tym, aby mieć dobre relacje z innymi ludźmi i dobrą pracę. Często jednak zapominamy o nas samych i o tym, jak ważne jest nasze własne zdrowie. Nie dbamy również o naszą sprawność fizyczną, a tak wskutek wypadku lub różnych schorzeń może łatwo zostać przez nas utracona. W takim wypadku będzie nam potrzebna rehabilitacja.

Ile trwa rehabilitacja?

Na to pytanie niestety nie ma dobrej i jednoznacznej odpowiedzi. Długość rehabilitacji najczęściej zależy od jej intensywności, ale też od rodzaju schorzenia, które nam dolega. Rehabilitacja może potrwać od kilku do kilkunastu tygodni, a przy naprawdę ciężkich wypadkach lub schorzeniach nawet do kilkunastu miesięcy. Niestety nie ma na to jednoznacznej reguły i odpowiedzi.

Rehabilitacja po udarze i kardiologiczna

Zmian, które zachodzą w mózgu po przebytym udarze, nie da się już niestety w żaden sposób odwrócić. Jednak dzięki rehabilitacji pacjent po wylewie może wrócić, chociaż częściowo do względnie normalnego życia. Podobne cele stawia przed sobą rehabilitacja w wypadku chorób krążenia. W tym wypadku rehabilitację podejmuje się również w celu zminimalizowania progresji chorób kardiologicznych i oddaleniu ryzyka śmierci przy ich występowaniu. Rehabilitacja Kraków przy chorobach kardiologicznych różni się od tej stosowanej przy chorobach i urazach kręgosłupa lub kończyn. Przy rehabilitacji kardiologicznej do zestawu ćwiczeń manualnych dochodzi również terapia farmakologiczna, psychoterapia oraz terapia dietetyczna polegająca na próbie zmiany często niezdrowych nawyków żywieniowych.

Rehabilitacja kręgosłupa

Stosuje się ją przy chorobach i zwyrodnieniach kręgosłupa, jak również po wypadkach czy w razie występowania dyskopatii. Polega ona na tym, że działa się na kręgosłup z odpowiednią siłą fizyczną. Popularnymi technikami rehabilitacji kręgosłupa są również wszelkie techniki wykorzystujące wodę. Hydroterapia czy też kąpiele solankowe działają zbawienie na kręgosłup, rozluźniając i poprawiając ukrwienie mięśni. Dodatkowo coraz częściej korzysta się również z krioterapii, polegającej na wykorzystaniu leczniczych właściwości bardzo niskich temperatur.

Click to rate this post!
[Total: 1 Average: 5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj