Projektowanie kuchni to nie tylko selekcja frontów mebli kuchennych czy blatu. Przede wszystkim liczy się funkcjonalność. Niemniej jednak estetyka również jest istotna.

Meble kuchenne – jakie?

Przede wszystkim należy wiedzieć, że meble do kuchni można kupić gotowe jako całościowy aneks w formie całościowego zestawu, złożyć z części składowych jakiegoś sieciowego sklepu mebloweg o lub zlecić zaprojektowanie i zrealizowanie kuchni na wymiar.

Pierwsza propozycja sprawdzi się idealnie w przypadku małych mieszkań na wynajem. Miejsca roboczego jest albowiem bardzo niewiele, a jakość nie zachwyca. Jedyne co w tym wypadku jest zaletą to cena takich mebli kuchennych i szybkość dostawy oraz montażu.

cennik kuchni na wymiarJeśli myślimy o kuchni prywatnej idealnym rozwiązaniem będzie druga możliwość. Możemy tutaj swobodniej operować zestawieniem szafek i barw czy rodzajów frontów. To rozwiązanie nadal jednakże nie jest pozbawiona wad. Musimy wybierać z określonych rozmiarów szafek, często więc pozostaje luźna przestrzeń w kuchni. Co w małej kuchni robi sporą różnicę. Dodatkowo wybór szafek jest ograniczony, stąd też najczęściej kończy się na dobieraniu sprzętu pod szafki, zamiast szafek pod wyposażenie. To rodzi następne problemy. Jakość takiej zabudowy kuchennej także jest na dość niskim poziomie. Jedyne co można tutaj wymienić jako zaletę, to cena. Chociaż i w tym wypadku warto się zastanowić, gdyż producentów mebli kuchennych na wymiar jest sporo, dlatego może się okazać, że dopłacając naprawdę niewiele otrzymamy wymarzoną kuchnię.

Wysoka jakość mebli

Kuchnie na wymiar cieszą się dobrą sławą. Nie bez powodu. Gdy producent wykonuje nam meble kuchenne na wymiar bierze pod uwagę nie tylko wielkość powierzchni, ale przede wszystkim zastosowanie i celowość konkretnych szafek czy szuflad. Decyduje się wtedy na przykład o największym dopuszczalnym obciążeniu danej szuflady, od tego następnie zależą zastosowane prowadnice, a w efekcie ich trwałość i właśnie bezawaryjność.

Meble kuchenne na wymiar to estetyka na miarę naszych potrzeb. Bez znaczenia jest to, czy podoba nam się styl industrialny, loftowy, skandynawski, rustykalny czy może jakiś oryginalny i niepowtarzalny, dobrany pod nas. Meble kuchenne na wymiar daje nam możliwości doboru wszystkiego. Wybór frontów i korpusów jest standardowy. Na dodatek jednak możemy wybrać szerszy blat, co daje nam głębszą powierzchnię użytkową. Możemy takie meble kuchenne dobrać idealnie pod kolor mieszkania, drzwi, podłogi, czego tylko się zapragnie. Można stworzyć spójność całego domu czy mieszkania.

Od czego zależy cena zabudowy kuchni na wymiar?

Na cenę kuchni na wymiar wpływa wiele czynników, jak jakość surowców, z których wykonane są korpusy, fronty czy blaty. Ważny jest także rodzaj pokrycia powierzchni. Aby kuchnia służyła nam przez lata, warto zdecydować się na wytrzymałe materiały. Przede wszystkim nie warto oszczędzać na mechanizmach kuchennych, takich jak prowadnice czy zawiasy. Blat roboczy jest najbardziej eksploatowaną częścią zabudowy kuchennej, tu też warto postawić na jakość. W dalszej kolejności liczą się korpusy – to one podtrzymują cały ciężar mebli kuchennych. Na samym końcu są zaś fronty. Wiadomo, że nie ma co iść w najtańsze. Nikt nie chce, aby po jakimś czasie okleina zaczęła się odklejać. To jest jednak ten element, który spokojnie można wybrać ze średniej półki cenowej, bez znacznego ubytku na jakości. To też jest coś co daje nam kuchnia na wymiar zamówiona od producenta. Możemy manipulować kosztami. Do nas należy wybór za co chcemy zapłacić więcej, a za co mniej.

 

Click to rate this post!
[Total: 1 Average: 5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj