Depilacja jest jednym z najczęściej wybieranych zabiegów pielęgnacyjnych nie tylko przez kobiety, lecz również przez mężczyzn. Polega on na usunięciu włosków z wybranych części ciała. Obecnie oferuje się nam różnego rodzaju depilacje woskiem, laserowe oraz chemiczne. Na który zabieg się zdecydować? Nasz wybór powinien być podyktowany efektem, jaki mamy zamiar uzyskać oraz samym miejscem, które zamierzamy poddać depilacji.

Depilacja laserowa

Zabieg ten wykonywany jest w gabinetach kosmetycznych, w tym przez Beauty Medica depilacja laserowa Katowice, a polega na wykorzystaniu strumienia światła lasera, który wnika w głąb włosa, finalnie zostając wchłoniętym przez melaninę, co prowadzi do zniszczenia włosa wraz z cebulkami. Zabieg ten pozwala usunąć całkowicie około 95% owłosienia, wystarczy seria od 5 do 10 zabiegów, co 4 – 8 tygodni, a potem coroczny zabieg przypominający, który pozwoli usunąć pozostałe na skórze włoski.

Depilacja laserowa jest przeznaczona dla każdego, kto chce usunąć włoski z wybranych partii ciała, choć nade wszystko dla osób, które po depilacji maszynką bądź woskiem cierpią na podrażnienia skóry, wrastające włoski czy stany zapalne, a także mają bardzo ciemne owłosienie.

Depilacja chemiczna

Ten rodzaj depilacji jest wykonywany przy użyciu specjalnych pianek, żeli bądź kremów zawierających substancje rozpuszczające włoski na skórze. Mało, które kosmetyki dochodzą jednak do wnętrza skóry, docierając do samych cebulek, co spowolniłoby odrastanie włosków. Sam zabieg polega na nałożeniu kosmetyku na suchą skórę i po upływie konkretnego czasu zmyciu go.

Depilacja chemiczna sprawdzi się u osób silnie odczuwających ból i w miejscach szczególnie wrażliwych, jak np. pacha. Znaczenia nie ma długość oraz silność włosków, bowiem kosmetyki poradzą sobie z każdym ich rodzajem. Minusem zabiegu jest jego krótkotrwałość, włoski zaczynają być widoczne już po kilku dniach.

Depilator

Usuwa włoski z cebulkami, co znacznie je osłabia oraz zmniejsza trwale ich ilość. Efekt utrzymuje się do miesiąca, jednakże samo depilowanie jest dosyć bolesne, poza tym może prowadzić do podrażnień, stanów zapalnych, a nawet wrastania włosków.

Maszynka do golenia

Najpopularniejszy sposób depilacji, bardzo szybki, skuteczny, tani i szeroko dostępny, chociaż bardzo krótkotrwały. Włoski nie dość, że mogą pojawić się już następnego dnia, to po każdym usunięciu, są mocniejsze. Poza tym, depilacja maszynką może powodować wrastanie włosków oraz może podrażniać skórę.

Click to rate this post!
[Total: 1 Average: 5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj