Biura trudniące się księgowością świadczą szeroki wachlarz usług, cechują się profesjonalizmem i rozległą wiedzą, także z zakresu prawa, które bardzo często ulega transformacji. Charakteryzują się także dbaniem o swoich klientów oraz udzielaniem pomocy. Oferują konsultacje oraz pełne doradztwo w zakresie księgowości.

Dlaczego warto korzystać z usług księgowych?

Samodzielne zajmowanie się dokumentacją, rozliczeniami czy księgami przychodów zajmuje mnóstwo czasu, wymaga odpowiednich kwalifikacji i orientacji w temacie. Nieznajomość jakiejkolwiek ustawy podatkowej bądź prawnej może przysporzyć wiele problemów przedsiębiorcy. Dlatego też, właściciele działalności gospodarczych powierzają to odpowiedzialne zadanie przygotowanym do tego zawodowo księgowym.

Duże firmy korzystają z usług księgowych, których rola w przedsiębiorstwie jest nieopisana. Zakres obowiązków osoby pracującej na tym stanowisku znacząco uległ rozszerzeniu, to między innymi: wycena aktywów i pasywów, prowadzenie ksiąg rachunkowych, rozporządzanie finansami, opracowywanie całej dokumentacji, wykazów oraz raportów.

Niewielkie, najczęściej jednoosobowe działalności gospodarcze oraz jednostki fizyczne korzystają z usług biura rachunkowego. Ponieważ ich dokumentacja nie jest tak obszerna, nie muszą zatrudniać w swojej firmie księgowych.

Jakie usługi świadczy biuro rachunkowe?

Biuro rachunkowe Lublin świadczy bardzo dużo istotnych usług, a jedną z nich, jest rozliczanie klientów. Poza tym, decydując się na skorzystanie z takiego biura, nie musisz się martwić staniem w kolejkach w urzędach, ponieważ to ono, w imieniu klienta stawia się w konkretnych urzędach podatkowych i instytucjach finansowych. Biuro rachunkowe oblicza składki ubezpieczeniowe, rozlicza podatek VAT, a także opracowuje miesięczne oraz roczne deklaracje podatkowe PIT. Ponad to, przygotowuje wnioski kredytowe, udziela wszelkich porad z zakresu prawa oraz rachunkowości, pomaga prowadzić księgi rachunkowe, doradza w kwestiach podatkowych, sprawuje kontrolę nad przychodami i rozchodami, wystawia faktury, przechowuje niezbędne akta, powiadamia usługodawcę o wszelakich zmianach prawnych i
podatkowych, oferuje obsługę finansowo – księgową oraz powiadamia o wysokości składki ZUS i zbliżającym się terminie wniesienia zapłaty.

Click to rate this post!
[Total: 1 Average: 5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj