Teatr to bez najmniejszych wątpliwości sztuka wysoka i w związku z tym nie dla każdego. No cóż, tak to już jest na tym najpiękniejszym ze światów. Warto jednak sprawdzić niejako na własnej skórze, jak człowiek taką sztukę pojmuje. Bo ileż to razy jest tak, że mówimy, iż czegoś nie lubimy, a tak naprawdę nigdy tego nie spróbowaliśmy. Tym bardziej, że w obecnej dobie mamy dostęp do szeroko pojętej sztuki. Kiedyś teatr był li tylko dla elity. Natomiast dzisiaj do tej świątyni sztuki może przyjść każdy, kto tylko ma na to ochotę. A na co do teatru najlepiej byłoby pójść?

Na co do teatru?

na co do teatruTo już zależy właściwie od każdego z nas. Bo przecież każdy ma jakieś swoje preferencje i upodobania i trudno byłoby komukolwiek cokolwiek narzucać. Aby jednak udzielić w miarę konkretnej odpowiedzi na pytanie: na co do teatru, trzeba powiedzieć, że najlepiej na początek dobrze byłoby pójść na coś lekkiego. Czyli na jakąś dobrą komedię. Wyjaśnijmy zatem dlaczego. Otóż, po pierwsze, komedia zawsze dobrze się przyjmuje. Bo jest po prostu stosunkowo łatwa w odbiorze. Generalnie rzecz biorąc, widz chce przede wszystkim zrelaksować się. Więc jak najbardziej pójdzie na rzeczoną komedię.

Po drugie, dobra komedia to naprawdę coś i warto iść w tę stronę. Nawiasem mówiąc, taką formą dramatyczną można do teatru przekonać przede wszystkim uczniów. Nie trzeba nikomu jakoś specjalnie tłumaczyć, że jeśli na początek zafundujemy młodemu człowiekowi coś bardzo ciężkiego, następnym razem już w ogóle do teatru nie zechce pójść. Jeśli natomiast pokażemy mu, że teatr też potrafi być lekki i przyjemny to z całą pewnością z czasem taki widz sam nawet wybierze się na coś bardziej ambitnego. I to dopiero będzie sukces!

Popularność teatru

Skoro już o teatrze mowa, warto w tym miejscu wyraźnie podkreślić, że ludzie bardzo chętnie wybierają ten rodzaj sztuki. Kino w ogóle nie stanowi zagrożenia dla teatru. Wystarczy nawet tylko od tak przejrzeć repertuary różnych teatrów, a stwierdzimy, że tak naprawdę trudno dostać bilet na spektakl, który akurat nas zainteresował.

Współpraca:

https://dakolizaki.pl

Click to rate this post!
[Total: 1 Average: 5]

1 KOMENTARZ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj