Dzisiejszy świat kusi nas technologią: grami, filmami etc. dostępnymi wszędzie, nawet w tramwaju. Dostępność oczywiście jest możliwa dzięki smartfonom, które mają już praktycznie wszyscy. Technologia z jednej strony jest czymś niesamowitym, jednakże budzi również niesmak. Słyszymy o szkodliwym działaniu telefonów, tabletów, a ich użytkownikami są coraz młodsi. Sam czasem wydaje mi się, że „głupieje” przez te wszystkie nowe wynalazki. A zapominamy o prostych i przede wszystkim potrzebnych rzeczach. Niektórzy już całkowicie wyparli, że rozrywką może być np. książka. Czy warto czytać książki?

Czy warto czytać książki?

czy warto czytać książkiOczywiście, że tak! I przykre jest to, że zapominamy o tym. Rodzice nie czytają swoim dzieciom, dają im na dobranoc do obejrzenia bajkę na telefonie. Trudno się dziwić, naprawdę. Takie podobno czasy. Tylko nie dziwmy się, że właśnie później te dzieci nie czytają, nie znają np.podstawowej literatury, klasyków. Dajemy przykład swoim dzieciom, a przecież sami też nie czytamy. Nie zastanawiaj się teraz, czy warto czytać książki. To jest pytanie retoryczne. Odpowiedź zawsze jest i będzie na tak. Bo książki to coś wspaniałego. Udowodniono naukowo, że codzienne czytanie dzieciom pozwala im się lepiej rozwijać. Budujemy więź z dzieckiem. Przyznasz, że dajesz smartfon dziecku, by mieć trochę czasu dla siebie? A dziecko potrzebuje nas, a kilka minut czytania nie zaszkodzi ci. Dziecko czuje, kiedy jest ignorowane, możesz odczuć tego skutki w późniejszym czasie.

Czytanie relaksuje!

Poza tym przyznasz, że czytanie odprężą, wycisza. Dziecko tak samo reaguje, kiedy przed snem przeczytasz mu bajkę. Zapominamy, że w tym świecie, gdzie mamy tyle bodźców i pobudzaczy, dziecku naprawdę potrzeba zapewnić chwilę relaksu. Książka to zapewni i tobie i twojemu dziecku. Czytaj, bo to niesie same korzyści. Książka jest, jak najlepszy serial w tv, tylko z taką przewagą, że nie musisz czekać następny tydzień do kolejnego odcinka. Otwierasz po prostu książkę i jesteś w innym świecie.

Click to rate this post!
[Total: 1 Average: 5]

1 KOMENTARZ

  1. Zawsze warto jest czytać książki, choć potem dla porównania można także obejrzeć film który powstał na podstawie przeczytanej książki.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj