Wiele z nas zbyt łatwo zniechęca się porażkami życiowymi. Dopada nas rezygnacja, w efekcie czego niewiele robimy, aby zmienić sytuację.
Duży wpływ na taki stan rzeczy ma nasze myślenie – chcemy za dużo zyskać błyskawicznie. Wytyczony cel powinno się realizować małymi krokami. Żeby zrealizować to, co chcemy konieczne jest zaplanowanie zmiany sposobu życia w dłuższym okresie czasu.

1 krok

Pierwszym krokiem jest zadbanie o odpowiedni sen. Sen to bardzo istotna sprawa. Nie można bagatelizować nocnego wypoczynku. Nasze konstruktywne myślenie w dużej mierze zależy od odpowiedniej liczby godzin snu.

2 krok

Szklanka wody z cytryną i miodem na dobry początek dnia. Oczyszczamy w ten sposób organizm z toksyn.

3 krok – zażywajmy ruchu.

Każda forma ruchu jest w cenie, czy to będzie bieganie, czy basen, czy jazda rowerem.

Czwarty krok

Trzeba wykształcić w sobie nawyk jedzenia owoców zamiast słodyczy. Fruktoza to rzecz o wiele bardziej wartościowa dla naszego organizmu niż biały cukier.

Piąty krok

Na wiosnę i latem należy przebywać na świeżym powietrzu tak często, jak to możliwe. To pomoże nam w utrzymaniu dobrej kondycji fizycznej i psychicznej. Im więcej spacerujemy, tym lepiej dotleniony umysł. Ma to niewątpliwie wpływ na lepsze samopoczucie.

6 krok

Jak najwięcej zielonego do każdego posiłku. Im więcej witamin i mikroelementów tym korzystniej dla nas. Wzmacnia się nasz układ odpornościowy. Różne choroby dopadają nas o wiele rzadziej.

Siódmy krok

Unikajmy smażonego. Posiłki powinny być przygotowane w wersji gotowanej, pieczonej lub duszonej. Są szybciej wchłaniane przez organizm i nie powodują problemów gastrycznych.

Ósmy krok

Postarajmy się częściej śmiać i uśmiechać do świata. Uśmiech to skarb, pomaga przeżyć nawet najcięższe momenty. Ma to wielkie znaczenie szczególnie jesienią i zimą, gdy niewiele jest słonecznego światła za oknem.

9 krok

Zawsze należy mieć przynajmniej odrobinę czasu dla rodziny i przyjaciół. Odwoływanie spotkań ze względu nadmiaru obowiązków zawodowych to bardzo niekorzystny sposób postępowania.

Współpraca: blogs4shops.pl

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj