Trudno w to uwierzyć, ale Światowy Dzień bez Stanika to prawdziwe święto, które jest obchodzone na całym świecie! Mimo że jest to raczej święto o lekkim zabarwieniu, chcieliśmy poświęcić dzisiejszy wpis, aby opowiedzieć wam trochę o historii tego wyjątkowego dnia. Czytaj dalej, aby dowiedzieć się więcej!

Historia Światowego Dnia Bez Stanika

Początki Światowego Dnia Bez Stanika są właściwie dość sporne. Jedni twierdzą, że rozpoczął się on w Stanach Zjednoczonych w latach 60. jako część ruchu antywojennego i ruchu wolnej miłości. Inni twierdzą, że święto powstało w Londynie w latach 70. jako sposób na protest przeciwko seksualnemu uprzedmiotowieniu kobiet.

Niezależnie od dokładnego pochodzenia, wiemy, że święto jest obchodzone corocznie 13 października od 2011 roku. W tym dniu kobiety są zachęcane do zrzucenia biustonoszy w celu promowania pozytywnego nastawienia do ciała i świętowania kobiecej siły

Jak możesz świętować Światowy Dzień Bez Stanika

Jeśli chcesz uczcić Światowy Dzień Bez Stanika, możesz to zrobić na wiele sposobów! Oto kilka pomysłów:

  • Idź na całość w dzień bez stanika! To oczywiście najważniejsza część tego święta. Obejmij swoje ciało i poczuj się pewnie i silnie bez stanika.

  • Weź udział w wydarzeniu lub warsztatach, a nawet po prostu porozmawiaj z przyjaciółmi lub rodziną na temat wizerunku ciała

  • Przekaż delikatnie używane staniki lokalnej organizacji, która wspiera kobiety w potrzebie. To świetny sposób na wspieranie innych, a jednocześnie na uporządkowanie własnej szuflady z bielizną!

  • Uczcij wszystkie kobiety! Poświęć dziś trochę czasu, aby docenić wszystkie silne i piękne kobiety w swoim życiu. Wyślij SMS-a, napisz list, a nawet po prostu przytul kogoś, by dać mu znać, jak wiele dla Ciebie znaczy

Oto wszystko, co musisz wiedzieć o Światowym Dniu Bez Stanika! Mamy nadzieję, że ten wpis przybliżył Ci historię tego święta i dał kilka pomysłów, jak możesz w nim uczestniczyć. Pamiętaj, że dziś chodzi o świętowanie swojego kobiecego naturalnego „ja”!

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj