Medycyna urodowa zrobiła się nagle niezwykle popularnym nurtem. Coraz szersze grono osób decyduje się na zlecenie pewnych zabiegów poprawiających ich ogólnie rozumianą urodę i komfort. Coraz większe zapotrzebowanie na zabiegi tego typu spowodowało, że powstaje więcej gabinetów medycyny estetycznej, w wyniku czego ceny są zauważalnie bardziej niskie. Dzięki temu procesowi teraz nie tylko modelki i ludzie znani mogą sobie sprezentować estetyczne poprawki. Bogactwo tychże zabiegów dodatkowo jest ogromna. Są wśród nich te, które bezapelacyjnie wybierane są najpopularniej.

Mezoterapia

To ten z najbezpieczniejszych zabiegów. Opiera się na dostarczeniu substancji leczniczych, regenerujących lub odżywczych bezpośrednio w obręb skóry. W efekcie mezoterapii do wszystkich z warstw skóry mogą dostać się środki aktywne, jak: kwas hialuronowy, krzemionka organiczna, glutation, aminokwasy, witaminy, kofeina, sole mineralne, jak również pierwiastki śladowe.

Warianty mezoterapii:

  • mezoterapia bezigłowa -bazuje na dostarczaniu w głąb skory środków aktywnych przy udziale fal radiowych; przeprowadza się również mezoterapię bezigłową gdzie transporterem (najczęściej witaminy C lub retinolu) jest kwas hialuronowy
  • mezoterapia igłowa -proces bardziej skomplikowany, wykonywany z użyciem igły; polega na dostawie substancji2 czynnych za sprawą igły w formie koktajli odżywczych.

Mikrodermabrazja

Potocznie nazywana często mikro peelingiem. To sposób automatycznego złuszczania naskórka z pomocą skrupulatnie monitorowanego ciągu mikrokryształów. Jest to proces, który złuszcza, dotlenia i umacnia skórę, a ponadto ożywia produkcję kolagenu. Przez co pozwala na wyzbycie się problemów takich jak zmarszczki, wypryski, rozstępy, cellulit, przebarwienia, a także i nawet blizny. Zabieg ten sortuje się w zależności od substancji peelingującej, są to więc:

  • mikrodermabrazja diamentowa -zalecana dla osób posiadających skórę cienką i delikatną, a również dla alergików (podczas wykonywania zabiegu nie tworzy się pył)
  • mikrodermabrazja korundowa -wykorzystywane są mikrokryształy tlenku glinu; zalecana osobom z borykającymi się z rozszerzonymi porami, bliznami, cellulitem lub rozstępami
  • oxybrazja -mikrodermabrazja tlenowa -złuszczanie następuje kropelkami soli fizjologicznej pod odpowiednim ciśnieniem, jest to najbardziej lekka technologia; tlen komplementarnie zwęża naczynia krwionośne, umniejsza opuchliznę i stopuje rozwój bakterii; stąd też ten rodzaj mikrodermabrazji można wybierać przy aktywnym trądziku, a ponadto w przypadku skóry naczynkowej.

Wypełnianie czerwieni wargowej

Zabieg polega na wypełnianiu i formowaniu czerwieni wargowej za sprawą wstrzyknięcia kwasu hialuronowego w sposób adekwatny do upragnionego wyniku. Jest to prosty zabieg, zajmujący zazwyczaj wliczając w to ankietę wstępną z zainteresowanym od 45 minut do 60 minut. Efekty występują przez okres od 6 do 12 miesięcy.

Botoks

Tak naprawdę jad kiełbasiany to miano handlowe toksyny botulinowej. Wyniki działania botoksu poznały w pierwszej kolejności neurologia i okulistyka. Jak funkcjonuje botoks? Zmarszczki biorą się z silnej aktywności mięśni dookoła twarzy. Mięsień ten kurczy się, gdy odbierze pewny impuls z włókna nerwowego. W sytuacji gdy dostarczony będzie botoks, nerw zaniecha wysyłania impulsów, a przez co nie pojawiają się zmarszczki. Efekt jest dostrzegalny przez około 6 miesięcy.

W wyniku użycia botoksu można usunąć:

  • zmarszczki na czole -poprzeczne lub tzw. lwie tworzące się między brwiami
  • kurze łapki
  • zmarszczki dolnej oraz górnej powieki
  • zmarszczki w obrębie ust, można także podnieść kąciki
  • zmarszczki występujące na szyi

W wyniku użycia botoksu jest opcja ożywić włosy.

Liposukcja

To mechanizm pozbywania się niepożądanego tłuszczu. Tłuszcz można usunąć z różnych fragmentów ciała: brzucha, bioder, ud, ramion, karku, policzków, podbródka, piersi, łokci, kostek, łydek, czy spod kolan. Decyduje się na nią by zminimalizować ilość komórek tłuszczowych, Mimo wszystko nie zawsze jest to wystarczające, przy znacznej ilości dodatkowych kilogramów konieczna jest ponadto lipektomia (skasowanie przerostu rozciągniętej skóry).

Sprawdź ofertę Centrum Medycyny Estetycznej – https://www.medeste.pl

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj