Kawa może smakować dobrze, nawet jeśli nie ma się drogiego urządzenia do jej przygotowania. Miłośnicy czarnego, pobudzającego napoju doskonale zdają sobie sprawę, co wpływa na smak kawy. To nie tylko jakość ziaren kawy, sposób ich pozyskania, ale to również sam proces przyrządzenia aromatycznego płynu. Kawa powinna być dobrze zaparzona, bo tylko wtedy można cieszyć się z jej smaku oraz z wyjątkowych właściwości. Idealnym sposobem na parzenie kawy jest urządzenie Aeropress.

Czym jest Aeropress?

Praktyczne, niewielkie i niedrogie urządzenie to właśnie Aeropress. Dzięki niemu udaje się przyrządzić kawę, zawsze wtedy, gdy ma się na to ochotę. Kawa smakuje doskonale, cechuje się niesamowitymi właściwościami, pobudza i poprawia humor, a wszystko to za sprawą małego urządzenia, które można mieć zawsze pod ręką, nawet w pracy. Za pomocą Aeropressu udaje się przyrządzić kawę w parę chwil. Urządzenie łączy ze sobą efekt ekspresu ciśnieniowego oraz metodę przelewową.

Budowa zaparzacza do kawy oraz jego niewielki rozmiar sprawiają, że można go łatwo przechowywać, dlatego sprawdzi się on nawet w niewielkiej kuchni, w której zdecydowanie nie ma miejsca, na duże, ciężkie i drogie ekspresy do kawy. Zestawy prezentowe dla miłośników dobrej kawy zawierają w komplecie piękny i praktyczny młynek oraz niewielkie opakowanie doskonałej kawy. Aeropress to idealny prezent dla kawoszy, którzy poszukują alternatywy dla tradycyjnego ekspresu do kawy.

Aeropress, czyli sposób na szybką kawę

Aeropress składa się z prostej tuby, w której znajduje się sitko, lejek oraz mieszadełko. Dodatkowo w zestawie są papierowe filtry do kawy, gwarantujące doskonałe oddzielenie zmielonej kawy od przyrządzonego naparu. Urządzenie wykonane jest z bardzo wytrzymałego i niebywale lekkiego materiału, jakim jest poliwęglan. Waga i wielkość Aeropressu sprawiają, że można zabierać go ze sobą w podróż służbową lub do biura. Jest to mini ekspres niezwykle prosty w obsłudze.

Kawę przyrządza się bardzo prosto, możliwie jest zrobienie ulubionego napoju za pomocą wybranej przez siebie techniki, ponieważ Aeropress daje taką właśnie opcje. Do środka cylindra wystarczy wsypać swoją ulubioną kawę, następnie wlać niewielką ilość wody o odpowiedniej temperaturze, odczekać pół minuty i zamieszać kawę. Kolejny krok to wyciśnięcie kawy do ulubionego naczynia, np. do kubka lub dzbanka. Kawę przeciska się, aż do momentu, w którym pojawi się charakterystyczny styk, oznaczający zakończenie parzenia napoju. Już 20 gramów kawy wystarczy, aby przyrządzić kubek pobudzającego napoju.

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj